Şeker ve Nişasta

Birçok şeker, nişasta, tatlandırıcı üretim tesisleri ve ethanol, sitrik asit tesisleri ısıtma soğutma proseslerinde eşanjör, ayırma işleminde seperatör ve dekantörleri kullanmaktadır.

Plakalı evaporatörler su uçurma yöntemi ile ayırmada kullanılır ve yüksek verimlilik, yatırım ve işletme maliyeti olarak en uygun çözümler arasındadır.

Naturem Teknik, dünya lideri olan Alfa Laval ekipmanları ile sizlere anahtar teslim çözümler sunmaktadır.

Nişasta ve Tatlandırıcı Prosesi

Mısır şurubu üretimi, mısır nişastası üretimi, buğday nişastası üretimi, patates nişastası üretimi için;

Nişasta separasyonu, nişasta yıkama, CSL evaporasyonu, öz ayırma, kum alma & gluten koyulaştırma ve suyunu alma, ısıtma ve soğutma dahil olmak üzere mısır nişastası proses ekipmanları konusunda ve modifiye nişasta & sıvı şeker üretimi için temel ekipmanların tedarik sürecinden projenin teslimine kadar Naturem yanınızdadır.

Şeker Üretimi

Şeker üretimi ve rafine edilmesinde, ilk meyve suyundan (şerbet ve şeker şurubundan) nihai şeker tortusuna kadar, farklı akışkanlara ve bu akışkanlardan dışarıya sürekli ısı transferi söz konusudur.

Şeker üretiminin finansal açıdan uygulanabilirliği enerji maliyetlerine bağlıdır. Naturem Teknik, Alfa Laval ekipmanları ile WideGap plakalı ısı eşanjörlerinin ve plakalı evaporatörlerinin termal verimliliği ile şeker üreticilerine ürün kalitesini artırma ve işletme & enerji maliyetlerini en aza indirmelerine yardımcı olmaktadır.

Alfa Laval ham şerbet, kireçlenmiş ham şerbet ve diğer lif içeren sıvıları ısıtma, berrak meyve suyu ısıtma, şurup, şeker tortusu ve yüksek viskoziteli diğer sıvıları ısıtma ve soğutma için gelişmiş çözümler, evaporasyon ve yoğuşma çözümleri sunar.

Ham Meyve Suyu, Kireçlenmiş Şerbet ve Lif İçeren Diğer Sıvılar

Alfa Laval ürünleri prosesinizden daha fazla ısı kazanmanıza yardımcı olarak, şeker üretim tesisinizde enerji verimliliğini artırmanıza yardım eder. Lif içeren sıvılar için, Alfa Laval WideGap plakalı ısı eşanjörleri özellikle verimlidir.

Sıvı, buhar veya düşük basınçlı buhar ısıtma ortamı olarak kullanılabilir. Kademe buharı veya son buharlaşma etkisinden kaynaklanan buhar geleneksel anlamda atık ısı olarak kabul edilir. Fakat bir WideGap ısı eşanjörü bu enerjiden faydalanır. Bu, ulusal şebekeye beslenebilen elektrik üretimi veya yerel ısıtma ağında kullanılacak sıcak su gibi diğer görevler için daha fazla değerlendirilebilir ısı kaynağı tasarrufu sağlar.”

Berraklaştırılmış Meyve Suyu

Berraklaştırılmış meyve suyunu ısıtmak, ısı kaynağı olarak buharlaştırıcılardaki buhar kaçaklarından yararlanma ve yoğuşturma için Alfa Laval plakalı ısı eşanjörlerinin kullanılması etkili bir çözümdür.

Bu enerji tüketimini azaltır ve evaporatörlerin kapasitesini maksimuma çıkarır.

Evaporasyon

Pancar şekeri fabrikalarında, mevcut Robert buharlaştırıcılarına güçlendirici paralel ek bir kademe olarak AlfaVap plakalı evaporatör monte edilebilir. AlfaVap tasarımının düşük ağırlığı, kompaktlığı ve çok yönlülüğü mevcut tesisatın evaporasyon kapasitesini artırmak için hemen hemen her yere monte edebilmenizi sağlar. AlfaVap plakalı evaporatörleri ayrıca tam bir evaporatör kademesi olarak da kullanılabilir.

Şuruplar, Melas ve Diğer Yüksek Viskoziteli Akışkanlar

Alfa Laval standart plakalı ısı eşanjörleri viskozitesi yüksek sıvıların etkili bir şekilde ısıtılmasını ve soğutulmasını sağlar. Ayrıca aşındırıcı kristaller içeren akışkanların işlenmesinde bile sağlam ve dayanıklı olan döner loblu pompalar da Naturem’in çözümleri arasındadır.

Yoğunlaştırma

Bir vakum kondenseri olarak ideal olan AlfaCond plakalı kondenser, soğuyan ortamdan ayrılan yoğuşma suyunu tutar. Atık suyu arıtma konusundaki mevzuat daha sıkı hale geldikçe, baromatik kondenserlerin geleneksel bir tercih olduğu tesislerde ideal bir seçenek haline gelmektedir.

Şeker Sıvıları

Standart Alfa Laval plakalı ısı eşanjörleri her türlü şeker sıvılarını ısıtmak için kullanılabilir. Ham şekerden elde edilen lif kalıntıları içeren sıvılar için, WideGap plakalı ısı eşanjörleri özellikle verimli bir çözümdür.

Tüm Sektörler