Kimya

Kimya, petro kimya, gübre ve inorganik kimya sektörünün üreticileri sürekli proses ve performans öncelikli talep oluşturmaktadır.

Özellikle günümüzde enerji maliyetlerinin yüksek olmasından dolayı uygun maliyetli, enerji geri kazanımı sağlanması açısından ve ısıtma, soğutma, re-boiler, yoğuşturma görevleri için plakalı contalı eşanjörler, kaynaklı, yarı kaynaklı, blok tip, spiral tip eşanjörler tercih sebebidir.

Proses yağlarının temizlenmesi, atık çamurun susuzlaştırılması, suyun kazanımı için ayırma işlemlerinde kullanılan seperatör ve dekantör ekipmanları yatırım maliyetlerini, enerji kullanımını ve çevresel etkiyi azaltırken üretkenliği artırır.

Naturem bu proseslerin gerçekleştirilmesi için anahtar teslim hizmet sunarken gerek resmi distrübütörü olduğu Alfa Laval ekipmanlarını, gerekse temsilcisi olduğu Nova Rotors, Habermann Aurum, FWT ve Kreiselmatic pompa ekipmanlarını kullanmaktadır.

Ara Kimyasallar Üretimi

Naturem, formaldehit, polioller, organik asitler, aminler veya diğer ara petrokimyasallar içeren üretimler için, endüstri ihtiyaçlarını karşılayacak uzmanlığa ve kapsamlı Alfa Laval ekipman yelpazesine sahiptir.

Polimer ve Elyaf Üretimi

Parçacıkları ve lifleri olan sıvılar, polimer ve fiber proses ekipmanlarına büyük talepler getirir. Naturem dizayn tecrübesi ile Alfa Laval WideGap, Compabloc ve spiral ısı eşanjörleri ile lifli ortamları kolayca işler ve verimi artırır.

Temel Kimyasal Üretimi

Baz kimyasalların üretimi maksimum verim gerektirir. Naturem, Alfa Laval ekipmanları ile maliyetleri ve enerji kullanımını azaltırken ve tesis güvenilirliğini ve karlılığını artırırken ekipmanı özel gereksinimlerinizle eşleştirir.

Toz ve Özel Kimyasallar Üretimi

İnce ve özel kimyasallar yapmak güvenilir, uygun maliyetli teknolojiler gerektirir. Naturem, Alfa Laval eşanjörleri ile karlılığı artırmak için ısıtma, soğutma, yoğuşma, yeniden kaynatma ve ısı transferi süreçlerini optimize eder.

Hidrojen Peroksit Üretimi

Hidrojen peroksit üretimi, hammadde ve enerjinin yüksek verimli kullanılmasını gerektirir, bu yüzden Naturem, Alfa Laval ekipmanları ile, endüstri ihtiyaçlarını karşılamak için kapsamlı proses bilgisine ve geniş bir kompakt ısı eşanjörü yelpazesine sahiptir.

Hidroklorik Asit Üretimi

Naturem, Alfa Laval Diabon® ısı eşanjörleri ile yüksek termal verimlilik ve aşırı korozyon direnci, büyük ölçekli hidroklorik asit üretimi için kritik öneme sahip proselerde her iki durumuda sağlayarak üretkenliği artırmaktadır.

Klor Alkali Üretimi

Klor-alkali elektroliz prosesleri daha verimli ve güvenilir ısı transferi çözümleri gerektirir.

Naturem Teknik, kârlılığı en üst düzeye çıkaran bireysel bileşenler ve eksiksiz mühendislik çözümleri sunar.

Soda Üretimi

Ticari kalitede soda külü üretimi enerji ve yoğun süreçler gerektirir. Naturem Teknik, Alfa Laval’ın kompakt ve verimli ısı eşanjörleri ile enerji maliyetlerini en aza indirmeye ve üretkenliği en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur.

Sülfirik Asit Üretimi

Naturem, proses bilgisi ile güvenilir, korozyona dayanıklı ısı transfer ekipmanları kullanarak sülfürik asit üreticileri için verimliliği artırmak, maliyetleri azaltmak amacındadır.

Tüm Sektörler